Dworska ostoja

Skontaktuj się z nami

Hodowla akity japońskiej

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin

Dworska Ostoja FCI
Hodowla Akit Japońskich

ul. Dworska 18, Szczecin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt I Dojazd
Dojazd do Hodowli
 • SZCZENIAKI AKITA


  Psy rasy Akita Inu są niezwykle pojętne a ich zachowanie zależy od właścicieli. W Dworskiej Ostoi są od małego przyzwyczajane do obecności dzieci, zaś procesy adaptacyjne szczeniąt poddajemy kontroli i planowaniu tak aby po przekazaniu do nowego domu psy miały optymalny potencjał rozwojowy. Zalecamy właścicielom zwracać uwagę na newralgiczne momenty, takie jak pierwszy kontakt z „dodatkowymi” domownikami czy zachowanie na nowym terenie. Należy też ustalić postępowanie wobec psa wśród domowników.

  Akita w domu to przede wszystkim żelazna reguła „Żadnych lubi zbyt daleko idących żartów”. Przedstawiciele tej rasy niezwykle poważnie traktują swoją autonomię i granice osobiste. Jeśli na przykład w towarzystwie dziecka Akita zachowa neutralność relacji, a dziecko będzie postępować wobec niego delikatnie, pies szybko stanie się znakomitym towarzyszem zabaw, a przy tym jego obrońcą, najlepszym z możliwych. Trzeba jednak pamiętać, że targanie psa za uszy, czy ciągnięcie za ogon nie wchodzą w grę.

 • SZCZENIAKI AKITA JAPOŃSKA


  W rozwoju Akity bardzo ważny jest etap między trzecim a piątym miesiącem życia. Piesek poznaje wtedy swoje otoczenie i uczy się w nim funkcjonować. Z natury jest na początku tak bardzo nieufny, że może nawet sprawiać wrażenie strachliwego. Tym co jest dla nas najważniejsze to zadbać, by w tym okresie nie spotkały go negatywne incydenty w spotkaniach z ludźmi i innymi zwierzętami, ponieważ mówimy o czasie wzmożonej nieufności. Jeśli pies się wtedy do czegoś zrazi, uraz pozostanie w nim na zawsze.

  Wspominamy o tym ponieważ każdy moment zmiany środowiska – a tym właśnie jest przejście szczeniaczka do nowego domu – jest w gruncie rzeczy powtórzeniem opisanego wyżej okresu rozwojowego. Z kolei reguły które nim rządzą są wrodzonym zabezpieczeniem mechanizmów adaptacyjnych. Ponieważ socjalizacja Akity tak naprawdę nigdy się nie kończy, ciągłe szkolenie oraz wysiłki w stosownym ułożeniu psa muszą opierać się na jego cechach wrodzonych, nie można więc zaprzepaścić szansy na optymalne wychowanie.

 • HODOWLA PSÓW AKITA INU


  Akita jest bardzo dobrym psychologiem i biegłym strategiem, dlatego wykorzystujemy te cechy dla wzbogacenia jego własnego rozwoju i poprawności późniejszych relacji, po opuszczeniu Dworskiej Ostoi. Nie chcemy żeby jakikolwiek pies z naszej hodowli kiedykolwiek był kojarzony z brakiem dyscypliny, czy zaniedbaniami w kwestii ułożenia, bez względu na to czy trafi do jakiegoś domu w naszym rodzinnym Szczecnie, czy jakimkolwiek innym miejscu. Dzięki temu możemy również udzielać profesjonalnych porad.

  Tak jak większość osób zainteresowanych Akitą mieszkańcy Szczecina kontaktują się z Dworską Ostoją niekoniecznie w celu kupna szczeniąt, często chodzi o konsultację. A nasza wiedza na temat uwarunkowań opisywanej rasy jest na tyle konkretna, że na przykład nigdy nie polecamy małych hodowli ani tych zlokalizowanych w blokach mieszkalnych. Zwierzęta zawsze potrzebują przestrzeni i autonomii, inaczej w pewnych okresach dochodzi do sytuacji, które wyprowadzą z równowagi nawet najspokojniejszego psa.

Hodowla Akita Inu

Dworska Ostoja FCI

ul. Dworska 18
71 - 026 Szczecin
+ 48 792 765 155
+ 48 792 765 222

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Info o szczeniakach i newsletter hodowli


Kontakt Do Naszej Hodowli

Copyright © 2018 www.dworskaostoja.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.